Bugun...


KIRIK KALEM YAZI DİZİSİ


facebook-paylasYAZIKLAR OLSUN..!
Tarih: 21-01-2018 18:04:00 Güncelleme: 21-01-2018 18:04:00


 

 

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi öğrencilere konuşmasını çarpıtarak ‘’BİRGÜN.net’ten Mustafa Mert Bildircin'in hazırladığı haberi ayrıca , HABERSOL VE CUMHURİYET’’ Haber siteleri ‘’Müftüden öğrencilere namaz daveti: Matematik ve Fizik elbet bir yerde biter.’’ Diye başlık atarak o günkü söyleşinin tamamını yayınlamadan sadece bir sözünü cımbızlayarak konuyu farklı yerlere çekmeye çalışmışlar. Yaptıkları bu haberle sözde Fizik ve Matematiğe gerek yok diyerek Dine gerek ver algısı yaratılmaya çalışılarak bunun iddiasında bulunmuşlar. Gerçek haber metninin tam olarak yayınlamayan bu siteler bırakın Müftü Çelik’in aynı söyleşide Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Din vardır ve lüzumludur. Dinsiz milletlerin devamına imkân yoktur ”sözlerini bile kendi haberlerinde yer vermemişlerdir. Niyetlerinin halisane olmadığı hakikatleri gizledikleri görülmektedir. Müftü Çelik’i haksız yere eleştirerek konunun aslının bu olmadığı apaçık meydandadır.

 

 

Haberin Gerçek Metnini İncelediğimizde Ortaya Hakikatler Çıkmıştır.

 

 

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi öğrencilere konuşan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söylemişti; “Sizleri tebrik ediyorum. Sizler tahsilinizi tamamlayabilmek, iyi bir üniversiteyi kazanabilmek için, ortaokul yıllarında sınavlara iyi bir şekilde çalışıp, sınavda iyi puanlar alarak değişik illerden buraya gelerek tahsilinizi tamamlayıp, hayalinizdeki üniversiteyi kazanmaya neticesinde vatanımıza milletimize yararlı bireyler olmaya gayret etmektesiniz.

 

Ayrıca aynı söyleşide Müftü Çelik Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Din vardır ve lüzumludur. Dinsiz milletlerin devamına imkân yoktur ”demiştir.

 

Daha sonra bir Türkiye’de veya dünyanın neresinde olursa olsun bir Müftünün bırakın bir Müslümanın hiçbir zorlama yapılmadan sabah namazına bir başka kişiyi davet etmesi kadar gayet normal olan bir söyleşi yaşanmıştır.Özellikle belirtmek isterim ki Papaz ve Patrik Katedral yada Kiliseye veya Haham Sinagog yada Havraya davet etmiyor mu ? Ettiğinde sorunlu bir konu gösterilip  haber yapılıyor mu? Farklı algı yaratılmaya çalışılıyor mu?

 

 

 

Bu söyleşinin neresinde bir suç vardır?

Bu söyleşiyi kötü amaçlara malzeme mi ediliyor?

 

 

Bütün Sinop yerel medyasında haber olan bu söyleşide Müftü Çelik sözlerinin devamında; Biz millet olarak tarihiyle, kültürüyle, hoşgörüsüyle,  zayıfları,  garipleri kucaklamasıyla, iman temelinde dünyada adalet dağıtan şanlı tarihimizin gösterdiği necip bir millet olmayı ortaya koymuş bir milletiz.  İnsanoğlu beden ve ruhtan meydana gelmektedir.

 

Bedenin ihtiyaçları nasıl ki gıda yeme ve içme ise, ruhun ihtiyaçları da Allah'a iman ve Rabbimize karşı sorumluluk duygusudur. Allah'a kul olanlar yeryüzünün en özgür ve hür insanlarıdır. Ancak,  Allah'a kul olmayanlar nefislerinin esiri,  arzularının tutsağıdır. Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır. Dinimiz hem ilmi ve teknolojiyi hem de imanı ve ahlakı birlikte kuşanmayı emreder. Vatanımız milletimiz ve devletimizin bekası için her türlü zorluğa göğüs germeyi birlik ve kardeşliğe ancak din kardeşliği zemininde yakalarız. Sinop İl Müftülüğü tarafından Alaaddin Camii’nde organize edilen sabah namazı buluşmaları, yine aynı gün gençlik merkezinde İl Müftülüğü Gençlik Kulübü’nün organize ettiği gençlik buluşmalarına sizleri davet ediyor ve bekliyoruz”. Diye söyleşisi sonlanmıştır.

 

 

Müftü Çelik’i çok yakından tanıyan Sinoplular; ‘’BİRGÜN, HABERSOL VE CUMHURİYET’’ haber siteleri tarafından sosyal medyada çıkan haksız yere aleyhinde yapılan haberlere büyük tepki gösterdiler. Sinop’ta halkımızla konu ile ilgili yaptığımız röportajlarımızda hakikatleri yansıtmadıklarını ve bütün yerel sitelerde gerçek metni okuduklarını sn. Müftü beye haksızlık yapıldığını ve çalışkanlığı ile ön plana çıkan düzgün bir kişiliğe sahip olan Müftümüz Ali Hayri Çelik’in sonuna kadar destekçisi ve yanında olduklarını belirttiler.

 

 

 

İŞTE BİRGÜN. NET’İN HABER METNİ;

 

Müftüden öğrencilere namaz daveti: Matematik ve Fizik elbet bir yerde biter

 

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

 

Hükümetin toplumsal yaşamın tümünü dinselleştiren uygulamalarından cesaret alan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik gerici uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Diyanet’in başlattığı “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi’ni ziyaret eden Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, öğrencileri sabah namazına davet etti. Ziyaret, Sinop İl Müftülüğünün resmi internet sitesinden “İl Müftüsü Çelik Fen Lisesi Öğrencileri İle Buluştu” ifadeleriyle duyuruldu. Fen Lisesi öğrencilerine konuşan Çelik, “Fizik ve matematik bir yerde biter, iman ve ahlak bizi ebediyete taşır” dedi.

 

Müfredatta yapılan tartışmalı değişikliklerle gün geçtikçe bilimsellikten uzaklaştırılan ve Din görevlilerinin okullarda ders vermesine olanak sağlanan eğitimde skandal bir uygulamaya daha imza atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Diyanet’in işbirliği çerçevesinde eğitimde dini etkinlik bütçesi 5 kat artarken, Sinop’ta hayata geçirilen proje Diyanet’in okullarda artan etkinliğini gözler önüne serdi. Sinop’un önde gelen liselerinden Sinop Fen Lisesi’ni ziyaret eden İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, “Vatanımız milletimiz ve devletimizin bekası için her türlü zorluğa göğüs germeyi birlik ve kardeşliği ancak din kardeşliği zemininde yakalarız” ifadelerini kullandı. Çelik, Fen Lisesi öğrencilerine hitaben “Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır” sözlerini sarf etti.

 

Sabah namazına davet

 

Sinop İl Müftüsü’nün yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez’in ve okul müdürü ile bazı öğretmenlerin de katıldığı programda, “manevi hayatın sosyal hayattan dışlandığı bir dönemde” olunduğunu ileri süren Müftü Çelik, “İnsanoğlu beden ve ruhtan meydana gelmektedir. Bedenin ihtiyaçları nasıl ki gıda yeme ve içme ise ruhun ihtiyaçları da Allah’a iman ve Rabbimize karşı sorumluluk duygusudur. Allah’a kul olanlar yeryüzünün en özgür ve hür insanlarıdır. Ancak, Allah’a kul olmayanlar nefislerinin esiri, arzularının tutsağıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İŞTE SİNOP’TA ÇIKAN YEREL MEDYADAKİ HABERİN TAM METNİ;

 

 
 
Müftü Çelik, Fen Lisesi Öğrencileri İle Buluştu
 
 
 
Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop fen Lisesi Öğrencileri ile buluştu.
         

 
 
 

 

 

 

Sinop Fen Lisesinde öğrenci buluşmasında öğrencilere konuşan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi; “Sizleri tebrik ediyorum .Sizler tahsilinizi tamamlayabilmek, iyi bir üniversiteyi kazanabilmek için, ortaokul yıllarında sınavlara iyi bir şekilde çalışıp, sınavda iyi puanlar alarak değişik illerden buraya gelerek tahsilinizi tamamlayıp, hayalinizdeki üniversiteyi kazanmaya neticesinde vatanımıza milletimize yararlı bireyler olmaya gayret etmektesiniz.

 

 

Cenab-ı Hakk’tan başarılarınızın devamını niyaz ediyorum. Tarih boyunca dinsiz hiçbir millet gelmemiştir. Millet olarak Malazgirt'te Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızı müdafaa etmede, en büyük güç iman gücü olmuştur Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Din vardır ve lüzumludur. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur” demiştir. Son yıllarda dünyada ve popüler kültürde Allah yokmuş gibi, bir hayatın sanal alemde, dijital dünyada, moda kültürü tüketim çılgınlığı ile insanlığa empoze edildiğini görmekteyiz. Dinin kapı dışarı konulduğu manevi hayatın, sosyal hayattan dışlandığı bir devirde yaşıyoruz.

 

 

Biz millet olarak tarihiyle, kültürüyle, hoşgörüsüyle,  zayıfları,  garipleri kucaklamasıyla, iman temelinde dünyada adalet dağıtan şanlı tarihimizin gösterdiği necip bir millet olmayı ortaya koymuş bir milletiz.  İnsanoğlu beden ve ruhtan meydana gelmektedir. Bedenin ihtiyaçları nasıl ki gıda yeme ve içme ise, ruhun ihtiyaçları da Allah'a iman ve Rabbimize karşı sorumluluk duygusudur. Allah'a kul olanlar yeryüzünün en özgür ve hür insanlarıdır. Ancak,  Allah'a kul olmayanlar nefislerinin esiri,  arzularının tutsağıdır. Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır. Dinimiz hem ilmi ve teknolojiyi hem de imanı ve ahlakı birlikte kuşanmayı emreder. Vatanımız milletimiz ve devletimizin bekası için her türlü zorluğa göğüs germeyi birlik ve kardeşliğe ancak din kardeşliği zemininde yakalarız. Sinop İl Müftülüğü tarafından Alaaddin Camii’nde organize edilen sabah namazı buluşmaları, yine aynı gün gençlik merkezinde İl Müftülüğü Gençlik Kulübü’nün organize ettiği gençlik buluşmalarına sizleri davet ediyor ve bekliyoruz”.

 

 

Akabinde öğrencilerin sorularını cevaplayan, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik,  Öğrencilere başarı dilekleri ile program sona erdi. Programa  İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez, Sinop Fen Lisesi Müdürü Orhan Sertkaya ve öğretmenler katıldı.  

 

 

 

SONUÇ OLARAK:

 

‘’YÜCE TÜRK MİLLETİ HAKİKATLERİ GÖRMÜŞTÜR. HALKIMIZ TEPKİLERİYLE EN GÜZEL CEVABINI’DA VERMİŞTİR’’

 

HAKİKAT TEKTİR!

VESSELAMMM...

 

KIRIK KALEM

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Sinop
  Sinop
 • BOYABAT MANŞET
  BOYABAT MANŞET
 • Boyabat Genel Görüntü
  Boyabat Genel Görüntü
 • Boyabat Kalesi
  Boyabat Kalesi
 1. Sinop
 2. BOYABAT MANŞET
 3. Boyabat Genel Görüntü
 4. Boyabat Kalesi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Teknolojiden Sonra Matematik
  Teknolojiden Sonra Matematik
 • GÜNDÜZ GECE SİNOP
  GÜNDÜZ GECE SİNOP
 • Tarakçı Dede Beyaz Show
  Tarakçı Dede Beyaz Show
 • Kalk Gidelim SİNOP
  Kalk Gidelim SİNOP
 • Memleket Anadolu SİNOP
  Memleket Anadolu SİNOP
 • OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
  OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
 1. Teknolojiden Sonra Matematik
 2. GÜNDÜZ GECE SİNOP
 3. Tarakçı Dede Beyaz Show
 4. Kalk Gidelim SİNOP
 5. Memleket Anadolu SİNOP
 6. OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
VİDEO GALERİ
YUKARI