Bugun...


Ekrem TÜFEKCİ(Elektronik)


facebook-paylasANLAMINDAN RAHATSIZ OLANIN . . . . . . . . !
Tarih: 21-02-2018 19:37:00 Güncelleme: 21-02-2018 19:37:00


 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı, tüm hızıyla devam ediyor.

 

Sınırlarımızdaki terör unsurlarını yok etmek, bölgede barış ve huzur ortamını sağlamak amacıyla teröristlerin işgal altında tuttuğu bölgeleri tek tek terörden arındıran Mehmetçik, bölge halkı tarafından sevgiyle karşılandı.

 

Operasyonlar kapsamında bir Türk askerinin çekilen fotoğraf birilerini rahatsız etti.

 

Harekâtın başladığı ilk günden bu yana Afrin'e girilmemesi gerektiğini savunan kimileri, fotoğraf üzerinden Mehmetçik'i hedef aldı.

 

Türkiye üzerinde oynanmak istenen kirli senaryoların farkında olmayan acizler bahane arama başlamışa benziyor. Bugün daha çok birlik beraberliğimize ihtiyaç olduğumuz günlerde hiçbir şey bulamayıp konuyu iç siyasete alet edilmesi kadar cahilce bir hareket olamaz diye düşünüyorum.

 

Derdimiz Vatan ve Millet olmalıdır. Ufak konulara takılmaya gerek yok. O işaret bu işaret önemli olan işaretlerin ne anlattığıdır. Tarihimiz de olduğu gibi bugünde yarında tüm dünya ya da bunu ispatlamaktır.

 

Bu yapılan hareketler sözler oraya buraya siyaseti soktular anlamına gelmez. Millî değerlerimizi ve ülkemizin kırmızıçizgilerini bilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı buna saygı duymalıdır. Konuyu başka yerlere saptırmanın altında başka bir art niyetler var mı? Diye de sorulur.

 

Zeytin Dalı Harekâtı esnasında bir gazetecinin Mehmetçik'e istikamet neresi sorusuna verdiği "Kızıl Elma" yanıtı ile gündeme oturmuştu.Ve bir kesim bu sözlerden rahatsız olmuştu.

 

Son olarak Rabia ve Bozkurt işareti yapan asker fotoğrafı hakkında, hiç doğru ve övünülecek bir fotoğraf değil bu diyerek yine bazıları bu durumdan rahatsız oldular.

 

 

Bu iki konudan da rahatsız olanların başka karın ağrısı olduğu hakikati ortaya çıkıyor. Hadi diyelim ki pkk ve diğer illegal terör örgütleri ve Türkiye düşmanları rahatsız oluyor onu anladık biliyoruz da kendilerinin geçmişteki siyasi idealleri ortada iken ve onlarla övünenler şu anki sözleriyle örtüşmediğinin neden farkında değiller, bunu anlayamıyorum. Çok ta zor değil Aslında Atatürk’ün sözlerine düşüncelerine baksalar hakikatleri de görecekler.

 

Böyle kişilere laf anlatmak vakit kaybından bir şey değildir buna da gerek yok. Sadece Türk Tarihini Ecdadımızın yaptıklarını okumalarını tavsiye ediyorum. Aklınızı başınıza alın gün birlik olma günüdür, gün beraber olma günüdür.

 

 

ERDOĞAN TARAFINDAN SEMBOLLEŞTİRİLDİ

 

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Rabia’nın anlamını her yerde tekrarlamasına rağmen bunu anlamayan veya anlamak istemeyenler için tekrarlıyorum.

 

 Tek Millet-Tek Devlet-Tek Bayrak-Tek Vatan

 

 

Alparslan’dan Fatih’e ve Gazi Mustafa Kemal’e uzanan bin yıllık geleneğin son temsilcileri olarak iyi bilinmelidir ki;

 

 

“Tek Millet”; “Bin yıldır beraber yaşamış, beraber bedel ödemiş aziz milletimizin tüm fertleriyle, hiçbir ayırım gözetilmeksizin ülkemizin birinci sınıf, eşit vatandaşlarıdır”

 

 “Tek Devlet” ; “Milli iradenin tecellisi ve milletimizin ortak eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Çatısı altında huzur ve kardeşlik içinde özgürce yaşadığımız devletimizdir”

 

“Tek Bayrak”; “Rengini şehidimizin kanından alan, hilali ile bağımsızlığımızı ifade eden, yıldızı şehitlerimizin ta kendisi olan bayrağımızdır. Bağımsızlığımıza ve demokrasimize olan tutkumuzdur”

 

“Tek Vatan” ; “Bin yıldır yurt bellediğimiz 780 kilometrekarelik vatan toprağımız Türkiye’mizdir. Tek bir karış toprağından vazgeçmeyeceğimiz, bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğimiz kadim yurdumuzdur”

 

 

 

 

 

HEDEF KIZI ELMA

 

 

Kızıl Elma, Türk mitolojisinde Türkler ve de özellikle Oğuz Türkleri için üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştığı oranda cazibesi artan ülküler veya düşleri simgeleyen bir ifadedir. Türk milliyetçiliğinin önemli sembollerinden birisi olan Kızıl Elma imgesi, Türk devletleri için bir hedefi ve amacı simgeler. Ulaşılması gereken bir yeri, fethedilmesi gereken bir beldeyi ifade ettiği gibi kimi zaman bir devlet kurma idealini, kimi zaman cihan hâkimiyeti idealini, kimi zaman da Türk birliği idealini ifade etmiştir. Kızıl Elma sembolleştirilmesinin elmaya değil, Eski Türklerde Güneş ve Ay’ı anlatan kızıl topa dayandığı düşünülür. KIZIL ELMAMIZ 2023-2053-2071’DİR..!

 

 

 

TÜRKEŞ TARAFINDAN SEMBOLLEŞTİRİLDİ

 

 

Bozkurt işaretinin anlamı Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş tarihte Bozkurt işaretinin anlamını Rahmetli Osman Bölükbaşı'na anlatmış.

 

 

Bozkurt işaretinin anlamı şudur;

 

 

Bütün Türk dünyasında kullanılan ve Ülkücülerin değişmez simgesi Bozkurt işareti simgesel manasıyla bir kurttur.

 

1991 yılında Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra Bakü’de Ebulfez Elçibey’in düzenlediği mitingde bir milyon insan Alparslan Türkeş’i "Bozkurt" işaretiyle selamlar.

 

Orada görülen bu işaret daha sonra Türkiye’ye de geldi ve Türk milleti tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Ancak Alparslan Türkeş'in bu işarete yüklediği başka bir anlam daha vardı. Onu da Millet Partisi kurucusu Rahmetli Osman Bölükbaşı'na şöyle anlatmış:

 

 

BOZKURT İŞARETİNİN ANLAMI NE?

 

 

Bölükbaşı: Yahu Türkeş siz bir işaret yapıyorsunuz, kurda benziyor. Onu anladık da, benim bildiğim sen Türkeş ona bir mana yüklemişsindir.

 

Türkeş: Elbette ağabey (Bölükbaşı Başbuğ’dan yaşça büyüktür)

 

Bölükbaşı: Peki nedir?

 

Türkeş: (Bir eliyle bozkurt işareti yapar, diğer elinin başparmağıyla işaret ederek tarif eder) Bak ağabey, şu serçe parmak Türk’tür, şu işaret parmağı da İslam’dır.

 

Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluk ise cihandır(dünyadır).

 

Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür. Yani ağabey işaret ederek gösterir isek, şu çıkar:

 

Türk İslam Mührünü Dünyaya vuracağız der ve tüm hakikatleri net biçimde açıklamıştır.

 

 

 

Sonuç Olarak:

 

 

Bir ülkenin bir milletin bir devletin ayakta kalabilmesi, varlığını ve hayatiyetini sürdürebilmesi, tarihini ve dinini bilmesi ve millet olarak da bu tarih şuuru içinde olması gerekir.

 

Bu değerler, toplumun bütün kesimlerinde bütünleştirici bir tesir göstermesi de Milli Şuura yol açar.

 

 

Türk Milleti’nin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü; bağımsızlığımızın sembolü Vatan, Kur’an ve Bayrak için şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyor ve Gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

Aziz Şehitlerimizi Ve Kahraman Gazilerimizi Saygı Ve Minnetle Anıyorum..!

 

 

 

Saygılarımla…

 

Ekrem TÜFEKCİ

 

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Sinop
  Sinop
 • BOYABAT MANŞET
  BOYABAT MANŞET
 • Boyabat Genel Görüntü
  Boyabat Genel Görüntü
 • Boyabat Kalesi
  Boyabat Kalesi
 1. Sinop
 2. BOYABAT MANŞET
 3. Boyabat Genel Görüntü
 4. Boyabat Kalesi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Teknolojiden Sonra Matematik
  Teknolojiden Sonra Matematik
 • GÜNDÜZ GECE SİNOP
  GÜNDÜZ GECE SİNOP
 • Tarakçı Dede Beyaz Show
  Tarakçı Dede Beyaz Show
 • Kalk Gidelim SİNOP
  Kalk Gidelim SİNOP
 • Memleket Anadolu SİNOP
  Memleket Anadolu SİNOP
 • OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
  OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
 1. Teknolojiden Sonra Matematik
 2. GÜNDÜZ GECE SİNOP
 3. Tarakçı Dede Beyaz Show
 4. Kalk Gidelim SİNOP
 5. Memleket Anadolu SİNOP
 6. OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
VİDEO GALERİ
YUKARI