Bugun...


Büyük proje devam ediyor
Tarih: 24-12-2014 10:44:03 Güncelleme: 24-12-2014 11:34:03 + -


Sinop Valiliği, İl Özel İdaresi, AB Proje Koordinasyon Merkezince yürütülen ve Karadeniz'e kıyısı olan bazı ülkelerin iştirakiyle gerçekleştirilen “Karadeniz Havzasında Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetimi“ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-12-2014 10:44

Büyük proje devam ediyor

Sinop Valiliği, İl Özel İdaresi, AB Proje Koordinasyon Merkezince yürütülen ve Karadeniz'e kıyısı olan bazı ülkelerin iştirakiyle gerçekleştirilen “Karadeniz Havzasında Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetimi“ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Projeyle ilgili Sinop İl Özel İdaresi Proje Ofisi tarafından yapılan basın açıklamasında, projede gelinen nokta ve yapılacak çalışmalar hakkında kamuoyu bilgilendirildi. 

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 2007 - 2013 Karadeniz Havzası Ortak Operasyonel Programı – BKAY (Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetimi) ( Bu projenin finansmanı Karadeniz Havzası Programının ,Avrupa’da Komşuluk İlişkileri ve Ortaklığı ile AB’ye Katılım Öncesi Yardım Konularına yönelik olarak Avrupa Birliği tarafından sağlanmaktadır.) 

 

Projemizin amacı, Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetimi uygulamasının, her ülkenin kendi mevzuatını da göz önünde bulundurmak suretiyle, katılımcı ülkelerin farklı bölgelerinde, her türlü yasal mevzuatın ve potansiyel engellerin üstesinden gelerek AB standartları seviyesine çıkartılmasıdır. 

 

Romanya Milli Sular İdaresi, Dobruca - Litoral Su Havzası Yönetimi (ABADL) .   Romanya , yapılan 2.2.1.72773.238 MIS-ETC 2646 sayılı sözleşmeyle  Karadeniz Bölgesi'nde gerçekleştirilen Ortak Operasyonel Programı 'Karadeniz Havzasında 2007-2013' kapsamında, Bütünleşik Kıyı Alanları Yönetimi (BKAY) proje iyileştirilmesi uygulanmaya başlanmıştır. Bu sözleşme Bulgaristan'ın Karadeniz Yerel Yönetimler Birliği (UBBSLA), Ukrayna’nın - Bölgesel Araştırmalar Merkezi ( CRS ), Moldova’nın - Cahul Ekolojik Danışma Merkezi (ECC) ve Türkiye’den - Sinop İl Özel İdaresi ( Türkiye Proje Ana Faydalanıcısı ), Türk Deniz Araştırmaları Vakfı ( TÜDAV ), Doğal Hayatı Koruma ( DAYKO ) Dayko Vakfı tarafından geliştirilmiştir. Belirtilen bu ortakların yanı sıra  Romanya Çevre ve İklim Değişiklikleri Bakanlığı, Türkiye’den, Kastamonu Valiği, Rize Üniversitesi,Hollanda’dan  Kıyı ve Deniz Birliği (EUCC),Bölgesel Su Yönetim Kurulu Rijnland ve Zandvoort Belediyesi de iştirakçiler arasındadır. 
 
 Projede, Aralık 2014 itibarıyla gelinen noktada, 2007-2013 Karadeniz Havzası Ortak Operasyon Programınca finansmanı gerçekleştirilen proje faaliyetlerinin yürütülmesinde, bütünleşik kıyı yönetimi ile ilgili prosedürler gözetilerek, NIMRD Grigore Antipa teknik ekibince yapılacak çalışmaların ilk taslağının ABADL’e gönderilmesi planlanmaktadır.

 

Bu süreçte, görevlendirilen uzmanlarca   değerlendirme ve envanter faaliyetleri geliştirilecek ve her bölgede bütünleşik kıyı yönetimi ile ilgili bölgesel ve ulusal seviyelerdeki mevcut durum ve değerlendirmeler tüm yönleriyle ele alınacaktır. 

 

Çalışmanın içeriği farklı temaları içeren dizinler ve buna ek olarak yatay görevler (haritalama / modelleme / vaka çalışmaları) olarak bölüm ve eklerinde gösterilecektir. 

 

Bu konuların ve görevlerin her biri her ülkenin ortak proje uzmanlarından oluşan bir çalışma grubu tarafından desteklenecek olan bir uzmana, sunulacaktır.  

 

Çalışma usulleri ve bilgi açıkları ele alınacak  ana konulardır ve bu eksik bilgilerin diğer ortaklar tarafından uygun kalite ve seviyede toplanacağı garanti altına alınarak, örnek çalışma tanımlamaları ve genel analiz hazırlıkları ve açıklamalar AB standartlarına uygun olarak yapılacaktır. 

 

 Raporlar  ve öneriler bu çalışma grupları ile ele alınacak ve gerekli olması durumunda, yapılan önerilere bağlı olarak bir revizyon veya yeniden yönlendirme yapılacaktır. 
 Proje ve proje çalışma süreci hakkındaki tüm bilgilere kendi görüş ve katkılarınızı da iletebileceğiniz  web sitemizden   http://blacksea-iczm.eu/ ulaşabilirsiniz.  Geleceği birlikte inşa ediyoruz!" 

Etiketler : sinop boyabat

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİNOP Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Sinop
  Sinop
 • BOYABAT MANŞET
  BOYABAT MANŞET
 • Boyabat Genel Görüntü
  Boyabat Genel Görüntü
 • Boyabat Kalesi
  Boyabat Kalesi
 1. Sinop
 2. BOYABAT MANŞET
 3. Boyabat Genel Görüntü
 4. Boyabat Kalesi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Teknolojiden Sonra Matematik
  Teknolojiden Sonra Matematik
 • GÜNDÜZ GECE SİNOP
  GÜNDÜZ GECE SİNOP
 • Tarakçı Dede Beyaz Show
  Tarakçı Dede Beyaz Show
 • Kalk Gidelim SİNOP
  Kalk Gidelim SİNOP
 • Memleket Anadolu SİNOP
  Memleket Anadolu SİNOP
 • OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
  OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
 1. Teknolojiden Sonra Matematik
 2. GÜNDÜZ GECE SİNOP
 3. Tarakçı Dede Beyaz Show
 4. Kalk Gidelim SİNOP
 5. Memleket Anadolu SİNOP
 6. OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
VİDEO GALERİ
YUKARI