Bugun...Boyabatlı Sabire DEMİRİN Sirkeleri Marka Olma Yolunda...
Tarih: 13-05-2018 10:01:38 Güncelleme: 13-05-2018 10:28:38 + -facebook-paylas
Tarih: 13-05-2018 10:01

Boyabatlı Sabire DEMİRİN Sirkeleri Marka Olma Yolunda...

 

 

Boyabat'lı Sabire DEMİR yıllardır yaptığı araştırmalar sonucu bir çok hastalığa derman olan sirkenin üreticiliğini düşünerek girişimde bulunmuş.

 

 

İnsan sağlığına ciddi etkisi olan sirkenin her çeşitini de yapmayı denemiş ve başarılı olmuş.

 

 

DEMİR kendi hazırladığı üzüm, kızılcık,elma,zeytin yaprağı,nar vs...sirkelerini üreterek, önemli bir başarı elde edip bunu daha da güzel geliştirerek sonra'da vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş.

 

 

Sabire DEMİR,yaptığı sirkeler için, il dışından bile siparış aldığını ve gönderdiğini, bir defa alanların pişman olmayacaklarını bu konuda iddialı olduğunu belirtti.

 

 

Bilgi ve Sipariş İçin GSM;( 0536 826 15 76-0 535 331 98 56)

 

 

Sirkenin Faydaları

 

 

Neredeyse bütün marketlerin raflarında bulunan sirkenin yemeklerde kullanımı dışında sağlık ve hastalıkların tedavisinde de yaygın bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkün. Şimdiye kadar yapılan araştırmalar sirkenin birçok hastalığa iyi geldiğini ve bazı hastalıklara yakalanma riskini ciddi oranda azalttığını ortaya koymuştur. Bu yüzden düzenli olarak sirke tüketmenin ve evin bir köşesinde bulundurmanın birçok faydası var.

 

 

Sirkenin baş ağrısını, böcek sokmalarına, boğaz ağrılarına iyi gelmesinin yanında yaygın olarak cilt sağlığında kullanılmaktadır. Bunun için cilt ve saç sağlığı kullanımının bir çok çeşidi vardır.

 

 

Sirkenin Sağlığa Faydaları

 

 

Sirke bakterilerle çok iyi savaşan maddeler içerdiğinden dolayı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sirke bol miktarda magnezyum, potasyum, fosfor, demir, florin ve bakır gibi mineraller içerir. Bu özelliği ile birçok hastalığa iyi gelir, bu hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 

Sirke İnsülin Duyarlılığını Geliştirir: Son çalışmalara göre, elma sirkesi vücutta insülin direnci gücünü azaltır. Yatmadan önce alınması durumunda da kan şekeri seviyesini düşürür. Diyabet ve sorunu olan insanlar için %19, %34 oranında insülin duyarlılığını artırır.

 

 

Sirke Kan Şekeri Seviyesi düşürür: Sirkesi Glisemik İndeksi (Gİ) düzenleyerek vücuttaki kan şekeri düzeyini düşürür. Sirke GI azaltarak vücutta metabolik süreci dengeler.

 

 

Sirkenin diyabet hastaları için bazı faydaları var ama yanlış ve fazla tüketimi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Tercih edilen dozaj günde en fazla 1-2 yemek kaşığıdır, bu dozaj diyabet hastaları için geçerlidir. Bunun yanında mümkün olduğunca minimum miktarda tüketilmelidir ve her zaman organik, pastörize edilmemiş sirkeler tercih edilmelidir. Ayrıca sirkenin sindirim sitemi mukus zarına zarar verdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

 

 

Sirke Sedef Hastalığı Tedavisinde Kullanılır: Dünya çapında sedef hastalığından etkilenen çok sayıda insan vardır. Sedef kronik ve sık sık tekrar eden farklı bir deri hastalığıdır. Bu kırmızı lekeler papül ve plaklar şeklinde karakterize edilir. Bu tür hastalık sorunları yaşayanlar aynı zamanda duygusal problemlerde yaşamaya başlarlar.

 

 

Bu hastalığın tedavisi için şimdiye kadar birçok bilimsel araştırma yapıldı ve bazı yöntemler geliştirildi ama kesin sonuç yok. Bunun için alternatif tedavi olarak sirke önerilmektedir. Bu konuyla alakalı olarak yapılan araştırmalar vücuttaki pH faktörünü dengelediği için sirke sedef hastalığına iyi gelmektedir.Ayrıca sirke cilt dağlığını korur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Sinop
  Sinop
 • BOYABAT MANŞET
  BOYABAT MANŞET
 • Boyabat Genel Görüntü
  Boyabat Genel Görüntü
 • Boyabat Kalesi
  Boyabat Kalesi
 1. Sinop
 2. BOYABAT MANŞET
 3. Boyabat Genel Görüntü
 4. Boyabat Kalesi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Teknolojiden Sonra Matematik
  Teknolojiden Sonra Matematik
 • GÜNDÜZ GECE SİNOP
  GÜNDÜZ GECE SİNOP
 • Tarakçı Dede Beyaz Show
  Tarakçı Dede Beyaz Show
 • Kalk Gidelim SİNOP
  Kalk Gidelim SİNOP
 • Memleket Anadolu SİNOP
  Memleket Anadolu SİNOP
 • OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
  OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
 1. Teknolojiden Sonra Matematik
 2. GÜNDÜZ GECE SİNOP
 3. Tarakçı Dede Beyaz Show
 4. Kalk Gidelim SİNOP
 5. Memleket Anadolu SİNOP
 6. OSMAN GÜLŞENİN CUMA SOHBETİ..!
VİDEO GALERİ
YUKARI